Péče o unikátní přírodu Polabí u Čeperky a průzračných písáků s možností koupání

Akce Příroda
víkendovka
Datum
Místo Čeperka
Věk 5 - 99 let
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Martin, Hanka a spol
607658333
matrav@seznam.cz

Co na nás čeká

Péče o unikátní oblast písčin v Polabí, ležící nedaleko průzračných a romantických pískoven s možností koupání. Čeká Vás večerní svícení, kde se dozvíme mnoho zajímavostí nejen o hmyzu a přírodě. Kdokoliv má rád přírodu, ať studenti, dospělí, mamky s dětma, ste u nás vítaní.

Co, kde a jak

Příjezd vlakem je možný v průběhu víkendovky. Budeme cca 400 m od železniční zastávky Čeperka, nacházející se na trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Kdo bude chtít, může se vykoupat v pískovnách, které jsou nedaleko od místa a přístupné veřejnosti. Během výletu si povíme co žije a roste v dubových a borových lesích u Čeperky. Také poznáme blíže Opatovický kanál a mnoho dalšího. Ubytování v budově / stanu dle zájmu je zajištěno ve škole v Čeperce, bude možnost sprchy a nebo vaření v kuchyňce. V neposlední řadě si vezměte s sebou plavky a potvrzení o očkování či negativní test na kovid. Těší se na Vás Martin Trávníček, předseda spolku Pestré Polabí tel: 607 658 333

Dobrovolnická pomoc

Budeme pečovat o ohrožené biotopy a poklady otevřených trávníků písčin s paličkovcem šedavým. Současně i o významnou entomologickou lokalitu. Typickými obyvateli písčin je saranče modrokřídlá a saranče kyjorohá, či brouci svižníci. Z blanokřídlého hmyzu zde můžeme nalézt kutilku písečnou, hrabalku pocestní a pískorypku potulnou. Na ořezané břízy je vázána kriticky ohrožený štítonoš a krasec. Vyskytuje se zde vzácný motýl okáč ovsový. ( Práce bude spočívat v hrabání posečeného sena, vytváření písčin a likvidace keřového náletu.)

Malá ochutnávka

https://zelenydum.estranky.cz/clanky/klub-hnuti-brontosaurus.html https://www.mapotic.com/lokality-hnuti-brontosaurs/637517 https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/vychodoceska-sahara Koná se ve spolupráci HB s https://www.pestre-polabi.cz/kontakt-2/ Pestrým Polabím, z.s. a Zeleným domem Chrudim, z.s.

Organizační tým

Těší se na tebe Martin, Pavel, Michal a další.

Kontakt

Kontaktní osoba: Martin, Hanka a spol
E-mail: matrav@seznam.cz
Telefon: 607658333